День захисника України – це свято насамперед вияву любові і пошани до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього.

14 жовтня є особливим днем для українців. Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці – старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці у 910 році у Константинопольському Влахернському храмі.

 З цим Днем пов’язано декілька легенд, які й лягли в основу святкування. Військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами. За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія Юродивого, під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після ц^ого війська противника відступили, а місто було врятовано.

Пошана Богородиці, як Заступниці і Покровительки широко розвинулась і серед українського народу: українські князі, королі, військо, козаки та гетьмани обирали Богородицю своєю Покровителькою та Опікункою. Князь Ярослав Мудрий 1036 році розбиває печенігів і з вдячності будує в Києві храм Благовіщення на Золотих Воротах. В церкві 1037 році він віддає увесь народ під опіку Божої Матері. Князь Мстислав, в поході проти черкесів обіцяє збудувати церкву в честь Божої Матері, якщо Вона допоможе йому перемогти ворога. Він перемагає І виконує свою обітницю. Князь Володимир Мономах у своїх споминах каже, що перемогу над половцями здобув завдяки Богові і Пречистій Діві Марії. Наші князі і їхнє військо йдучи в похід проти половців ПОЗ році, складали обІти Богові І Пречистій Діві Марії. Князь Ігор Святославович, герой епосу «Слово о полку Ігоревім», після своєї втечі з полону, йде з поклоном до чудотворної ікони Божої Матері, щоб їй подякувати за поміч і порятунок. Галицький король Данило після успішного походу на Чехію спішить з подякою до ікони Пречистої Діви Марії в Холм і та з поклоном складає їй багаті дари. Деякі українські князі на своїх печатках використовували іконки Божої Матері або молитви до Неї.

В Україні Покрова Пресвятої Богородиці є одним з найшанованіших свят, з ним пов’язано безліч вірувань та обрядів. До початку жовтня завершується сільськогосподарський цикл ~ усі найважливіші сільські роботи на землі, в тому числі сівба озимих. Загальновідомою ознакою Покрови є те, що вона покриває землю або листям, або снігом. До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль.

14 жовтня відзначається також День Українського козацтва. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем Українського козацтва, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Богородиця була заступницею козаків у походах, її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. Вибираючись в похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, складали їй подяку. На Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана І старшину. За народним переказом, після зруйнування Січі 1775 року козаки, які пішли за Дунай, взяли з собою й ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. За час існування Січей збудовано 13 церков Покрови Богородиці. Першу церкву на честь Покрови, запорожці побудували в 1659 році на Чортомлицькій Січі. Козаки збудували також багато однойменних храмів та шанували особливо ікони Покрови. Деякі Покровські храми переважно XVIII століття, вціліли до нашого часу. Перлинами української архітектури можуть вважатися Покровський собор Харкова, зведений у 1689 році, у стилі мішаного козацького-московського бароко та київська трибанна церква Покрови на Подолі,збудована у 1766 році Григоровичем-Барським,

Через кілька століть багато козацьких традицій перейняли вояки армії УНР та УПА, які також називали себе козаками, вони продовжили вшанування Покрови, обравши 14 жовтня днем зброї і заснування Української армії. Воїни УПА безумовно вважали себе вільними людьми, без примусу ставали партизанами, мали схожу мету боротьби, але вже відповідно до свого часу. У складі Української Повстанської Армії була молодша І генеральна старшина, використовувалися такі військові звання як хорунжий, сотник, осавул. Збереглися й назви військових частин армії як сотня, курінь. Насправді утворення УПА не відбулося в один день. Перші повстанські загони почали створюватися восени 1942 році, один з яких очолив С.Качинський. Деякий час окремо діяла інша УПА або «Поліська СІч», де отаманом був Т.Бульба- Боровець, яка з часом стала частиною Української Повстанської Армії.

Українські повстанці, незважаючи на те, що не отримували жодної зовнішньої допомоги, лише за підтримки свого народу, продовжували боротьбу аж до кінця 50-х років XX століття. Не маючи держави, перебуваючи під окупацією, українці здійснили неможливе – вони сформували повноцінне боєздатне військо, яке контролювало значні території й довгі роки протистояло ворогові. Це була не просто армія, це була основа майбутньої державності, про що свідчить заснування в 1944 році Української Головної,Визвольної Ради, як верховного органу українського народу в його революційно-визвольній боротьбі. Подвиг воїнів УПА не має аналогів в Історії. Тисячі й тисячі українських юнаків і дівчат зі зброєю в руках стали до бою відразу з двома людиноненависницькими імперіями – нацистською і радянсько-комуністичною, їхня справа здавалася безнадійною, але вони протиставили імперській потузі силу духу й перемогли.

Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових. Сучасна Українська армія від часу її створення в 1991 році на заміну радянським символам почала активно запроваджувати козацькі. На прапорах українських частин замість червоної зірки з’явилися козацькі хрести і національний герб – тризуб, а іменами козацьких полководців стали називати військові навчальні заклади і частини. Через військову загрозу цілісності своєї держави з боку Російської Федерації українці нині часто згадують приклад звернення жителів Константинополя до Богородиці, самі звертаються з молитвою до Божої Матері з проханням покрити свої омофором наших воїнів, які героїчно відстоюють незалежність України. У Конституції України вказано, що українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення». Сучасна незалежна Україна – держава і’народ – є нащадками Київської Русі, козацтва, збройних формувань УНР та ЗУНР, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. Українці в умовах нинішньої агресії у надзвичайно короткий термін збудували боєздатну армію, яка з гідністю проявила себе у боях на сході країни. Десятки тисяч українців стали на захист територіальної цілісності України.

Протягом багатьох століть свято Покрови є головним для українських вояків – від козацтва до Армії Української Народної Республіки та Української Повстанської Армії. Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції.

ДО  ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ  та ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА  в населених пунктах району відбудуться урочисті заходи, покладання квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань захисників України, загиблих учасників антитерористичної операції.

З нагоди святкування Дня козацтва в клубних закладах району планується проведення тематичних заходів:
13.10.2018 року в с. Сергііївка проходитиме свято “Степ і воля – козацька доля” за участі творчих колективів Кам’янського СБК, Цукурського СК, Ч.Подільського СК . В селі Богданівка планується свято села “Неначе писанка село” .
14.10.2018 року святковий концерт “Герої нашої доби” ( Костогнризівський СБК), а в Чорнянці – свято вулиці Херсонської “Гуляй, Грицю,по вулиці”

м.Каховка

14 ЖОВТНЯ :

8:00, Свято-Покровський собор – святкова служба у Свято-Покровському соборі та благодійний ярмарок виробів декоративно-ужиткового мистецтва та домашньої випічки;

 9:15, від Собору до козацького хреста в Козацькому сквері (збір біля церкви о 8:30) – святкова хода учасників АТО, козаків, козачат та громадськості вулицями міста;

9:30, Козацький сквер, біля козацького хреста – проведення урочистого мітингу (з покладанням квітів) та урочистої посвяти козачат;

11:00,  Каховська школа мистецтв –  фестиваль козацької пісні “Козацькому роду нема переводу”;

з 12:00, Козацький сквер – свято “Козацького кулешу”;

Запрошуємо до участі у заходах до Дня захисника України та Дня Українського козацтва.

Календар
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Анонси подій

 • Формуємо громадську раду при РДА

  З 11 лютого 2019 року розпочинається прийом документів від ІГС на участь в установчих зборах з обрання членів громадської ради. Прийом триватиме до 07 березня 2019 рок включно (крім вихідних днів). Документи приймаються або надсилаються, за адресою: 74800, м. Каховка, вул. Велика Куликовська, 103, каб. 232. Детальніше ТУТ

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  StatPress
  Visits today: 240