Календар
Лютий 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-02-28.

У 2004 році світове суспільство, визнаючи неоцінений дар людей, які добровільно і безкоштовно  дають свою кров для збереження здоров’я, або й самого життя, інших людей, заснувало і відзначило  Всесвітній День донора.

Успіх цього свята сприяв в 2005 році ухваленню резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, у відповідності до якої Всесвітній День донора  затверджений в якості щорічного заходу та  повинен знаходити широку міжнародну підтримку.

Ініціаторами його проведення виступили міжнародні організації: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові і Міжнародне товариство переливання крові.

Дата 14 червня вибрана не випадково. В цей день народився Нобелевський лауреат Карл Ландштейнер, який зробив видатні наукові відкриття в області вивчення крові. Зокрема, він відкрив АВОсистему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську кров і для лікування.

Цей день не призначений для залучення великої кількості нових донорів, а має метою відзначення і висловлювання вдячності тим, хто дає свою кров для збереження здоров’я інших людей.

Сьогодні мільйони людей завдячують своїм життям тим, кого вони  можуть ніколи не зустріти – донорам, які здають свою кров добровільно і без будь-яких винагород

З нагоди Всесвітнього Дня донора висловлюємо подяку та  вітаємо всіх, хто рятує здоров’я та життя інших людей. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя і наснаги.

З повагою,

голова районної державної адміністрації                     Наталя СТАДНІК